شهرداری کاشان ؛ قهرمان لیگ برتر - نماینده ایران در باشگاههای آسیا
بیست و نهمین دوره از لیگ برتر هندبال که از 21 آبان ماه امسال کلید خورده بود شب گذشته با قهرمانی تیم شهرداری کاشان و نایب قهرمانی نفت و گاز گچساران به پایان رسید
تاريخ : بيست و چهارم اسفند 1395 ساعت 11:46   کد : 116404
یست و نهمین دوره از لیگ برتر هندبال که از 21 آبان ماه امسال کلید خورده بود شب گذشته با قهرمانی تیم شهرداری کاشان و نایب قهرمانی نفت و گاز گچساران به پایان رسید

روز پایانی و هفته هیجدهم لیگ برتر هندبال در حالی دیروز برگزار شد که سه تیم بالای جدول در تب و تاب برای کسب عنوان قهرمانی بودند اما در نهایت این شاگردان علیرضا حبیبی بودند که در کاشان و در یک بازی حساس و واقعا نفس گیر موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

شهداری کاشان و نفت وگاز گچساران درست تا روز آخر در تعقیب و گریز هم بودند و در نهایت شهرداری کاشان بود که سرود قهرمانی سرداد و نفت و گاز گچساران دوم شد ، سپاهان نیز از سکوی سومی بالا رفت.

 شهرداری کاشان مقابل هیان هندبال مرودشت قرار گرفت و توانست این دیدار را با حساب ۳۰ بر  ۲۹ به سود خود به پایان ببرد و قهرمان لیگ برتر این دوره شود.

نفت و گاز گچساران که در بیشترین هفته های لیگ برتر در صدر جدول قرار داشت در این هفته رودرروی نماینده اراک قرار گرفت و با حساب ۳۰ بر ۳۵ به برتری دست یافت تا نایب قهرمان لیگ برتر هندبال شود.

صنعت مس کرمان هم میزبان فولاد مبارکه سپاهان بود، اما بازی را با حساب ۲۴ بر ۲۱ واگذار کرد تا امتیاز این بازی به سپاهان برسد. سپاهان با کسب ۲۵ امتیاز در رده سوم جدول لیگ برتر هندبال ایستاد.

نیروزمینی ارتش مهمان بیتا سبزوار بود که با حساب ۲۹ بر ۳۰ پیروز شد.

 

*رده بندی پایانی تیم ها در پایان بیست و نهمین دوره لیگ برتر هندبال:

 

۱_ شهرداری کاشان ۲۷ امتیاز

 

۲- نفت و گاز گچساران ۲۶

 

۳- فولاد مبارکه سپاهان ۲۵

 

۴- هیات هندبال مرودشت ۱۹

 

۵- بیتا سبزوار ۱۸

 

۶- نماینده اراک ۱۷

 

۷- صنعت مس کرمان ۱۵

 

۸- نیرو زمینی ارتش ۱۴

 

۹- توسعه و عمران بافق ۱۰

 

۱۰- شهرداری ارومیه ۷

 

بیست و نهمین دوره از لیگ برتر هندبال که از ۲۱ آبان ماه استارت خورده بود امروز به پایان رسید. مدال و کاپ طلا این دوره به شهرداری کاشان رسید، کاشان در اولین دوره حضورش در لیگ توانست به عنوان قهرمانی دست یابد.

 

نفت و گاز گچساران برای دومین بار متوالی به عنوان نایب قهرمانی رسید و کاپ نقره را بالای سر برد. فولاد مبارکه سپاهان نیز به مقام سومی دست یافت.

 

با توجه به اینکه سهمیه ایران در سال گذشته دو سهمیه بود، دو تیم اول جواز حضور در جام باشگاه های آسیا را کسب کردند.


نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک