سال پیش روی هندبال
ورزش از جمله پدیده های بزرگ و تاثیر گذار اجتماعی است که تعطیل بردار نیست و این جریان جوشان و خروشان همواره در حال حرکت و طی مسیراست.
تاريخ : چهاردهم فروردين 1396 ساعت 14:59   کد : 116418
 ورزش از جمله پدیده های بزرگ و تاثیر گذار اجتماعی است که تعطیل بردار نیست و این جریان جوشان و خروشان همواره در حال حرکت و طی مسیراست.

اما قضیه امسال فدراسیون هندبال با سال های گذشته متفاوت بود چرا که درست در آستانه سال جدید انتخابات فادراسیون برگزار شد و علیرضا رحیمی بار دیگر به هندبال بازگشت تا فدراسیون تکلیف خود را برای سال جدید بداند.
در حقیقت باید تدبیر وزارت ورزش و جوانان را ستود که علیرغم همه گرفتاریهایی که اسفندماه و روزهای پایانی آن برای تمام بخش ها بخصوص ورزش وجود دارد از انتخابات هندبال غافل نشد و اجازه نداد کار به سال بعد کشیده شود و همان شب عید تکلیف فدراسیون هندبال را مشخص کردند.
رحیمی از همان بدو ورود و بدون آنکه شعاری بدهد و بخواهد با وعده و وعید کارش را شروع کند رسما اعلام کرد که براساس تقویم موجود و چارت مشخصی که وجود دارد امور هندبال را به پیش خواهد برد و البته تاکید کرد که کارها باید سرعت بگیرد تا هندبال ایران جایگاه اصلی خود را در آسیا بدست آورد.
توجه به هندبال پایه ، تلاش برای ارتقای هندبال بانوان ، حضور و کسب کرسی های بین المللی ،برگزاری لیگ منظم و با کیفیت ، تشکیل کلاس های آموزشی ، ارتباط با هندبال روز دنیا همه و همه از جمله موارد مهم و اولویت داری است که رحیمی به آن اشاره کرد و از آنجا که خانواده هندبال و رحیمی شناخت کاملی  از یکدیگر دارند خیلی زود امور فدراسیون از همان فردای انتخابات روند عادی خود را ادامه داد.
سال 1396 را گفتیم که هندبال بدون تعطیلی و توقف آغاز کرد و این نوید سالی پرکار را برای هندبال می دهد.
بانوان ایران در مسابقات هندبال قاره کهن در کره جنوبی در حالی حضور یافتند و سال 95 را به 96 وصل کردند که انتظار سکو از آنها نمی رفت ولی روند نتایج و مسابقات نشان می دهد که بانوان ما اگر کمی تجربه بین المللی بیشتر می داشتند رده پنجمی در دسترس بود .با این وجود آنچه در توان داشتند گذاشتند و با غیرت و تعصب مثالزدنی در مسابقات قهرمانی آسیا ظاهر شدند.
روز سوم فروردین بانوان با استقبال رییس فدراسیون هندبال از کره جنوبی برگشتند و حضور رییس فدراسیون در تعطیلات نوروزی در فرودگاه امام و استقبال از تیمی که سکویی نگرفته بود پیام بزرگی داشت. پیامی که رحیمی بعد از رای مجمع داده بود: به هندبال بانوان هم به اندازه آقایان توجه خواهیم کرد.
بانوان که مسابقاتشان تمام شد بلافاصله اردوی هندبال ساحلی در اصفهان کلید خورد و از ششم فروردین ماه اصفهان محل برپایی اردوی ساحلی شد تا همین الان که اردوی سوم هندبال ساحلی قرار است در اصفهان کلید بخورد.
اولین رویداد مهم پیش روی هندبال ایران در سال 96 ، مسابقات هندبال ساحلی آسیا و انتخابی رقابت های جهانی است که 17 تا 24 اردیبهشت ماه در تایلند برگزار می شود.
مسابقات جوانان آسیا در رده بانوان (24 تا 31 مردادماه هنگ کنگ) ، مسابقت دختران نوجوان (شهریورماه اندونزی) ، دومین دوره رقابت های بانوان باشگاههای آسیا (مهرماه ) ، رقابت های باشگاههای مردان آسیا آذرماه ، مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا که دیماه خواهد بود وهنوز در تقویم آسیا زمان و مکان آن نیامده به اضافه مسابقات و لیگ های داخلی از اهم برنامه های هندبال ایران در سال جاری است .
اما هدف نهایی فدراسیون حضور قدرتمندانه در مسابقات هندبال بازیهای آسیایی 2018 جاکارتای اندونزی است که هدف گذاری فدراسیون برای این منظور در آینده اعلام خواهد شد ولی یقینا توجه به لیگ هندبال به عنوان سرمنشا و سرچشمه تیم ملی از جمله راههای تقویت تیم ملی است.
 

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک