جدال لژیونر های ایرانی در هندبال اروپا
هفته پنجم دور برگشت زیمبریلور لیگ رومانی با برد یاران علیرضاموسوی در ديناموبخارست و باخـت بـرادران استکی در غیاب الله کرم به پایان رسید.
تاريخ : بيست و ششم بهمن 1397 ساعت 17:51   کد : 288044
 هفته پنجم دور برگشت زیمبریلور لیگ رومانی با برد یاران علیرضاموسوی در ديناموبخارست و باخـت بـرادران استکی در غیاب الله کرم به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون هندبال،هفته هجدهم زیمبریلور لیگ رومانی روز گذشته چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه برگزار شد تیم دینامو بخارست رومانی که سعید حیدری راد و علیرضا موسوی دو بازیکن ملی پوش هندبال ایران را در اختیار دارد  در خانه از برادران استکی و تیم چسمه بخارست رومانی پذیرایی کرد و در پايان دينامو توانست ٢٨ بر ٢٠ به پيروزي برسد.

در این دیدار سعید حیدری راد ۵۰ دقیقه برای دینامو بخارست بازی کرد و توانست در ۳۰ دقیقه نیمه اول ۶ گل دریافت کند و در مجموع با ثبت ۱۵ سیو و ۱۳ گل خورده عملکرد فوق العادی از خود به نمایش گذاشت.

موسوی نیز به طور کامل ۶۰ دقیقه برای دینامو بازی کرد و در دفاع و حمله نقش بسیاری مهمی در پیروزی تیمش داشت.

همچنین سـجـاداسـتکـی در شب غیاب برادر بزرگتر خود اللـه‌کـرم‌اسـتکی ۴ گل برای چسمه بخارست به ثمر رساند.الله کرم استکی به علت مصدومیت از ناحیه مچ پا در این دیدار برای چسمه بازی نکرد.

دینامو بخارست با این برد ۳۶ امتیازی شد و با تفاضل گل بهتر نسبت به تیم کالاراشی در جایگاه چهارم جدول قرار دارد.

برادران استکی نیز با این باخت همچنان با ۴۰ امتیاز در رده دوم جدول به کار خود ادامه می دهند.

در ادامه این رقابتها محسن‌باباصفری در تیم استوابخارست رومانی به مصاف تیم سود رفت و در یک بازی جذاب و پایاپای مغلوب حریف خود شدند و بازی را با نتیجه ۲۵ بر ۲۴ واگذار کردند.

در این دیدار باباصفری به طور کامل درون دروازه استوا قرار داشت.

تیم هندبال استوا بخارست تا پایان هفته هجدهم با ۳۲  امتیاز در جایگاه هفتم جدول زیمبریلور لیگ قرار دارد.

لازم به ذکر است که در پایان هفته هجدهم سعیدحیدری راد به عنوان دروازبان برتر و همچنین سیدعلیرضاموسوی خط زن تیم دینامو به عنوان برترین بازیکن در پست دفاع هفته زیمبریلور لیگ انتخاب شدند.

 


نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک