الهام سلوکی: سنندج میزبان بهترین هاست.
رقابت های قهرمانی امید بانوان کشور از امروز با شرکت ۱۷ تیم در شهرستان سنندج استان کردستان آغاز شد.
تاريخ : دوازدهم مرداد 1398 ساعت 14:50   کد : 318574
 رقابت های قهرمانی امید بانوان کشور از امروز با شرکت ۱۷ تیم در شهرستان سنندج استان کردستان آغاز شد. به گزارش روابط عمومی فدراسیون در این رقابت ها ۱۷ تیم از سراسر کشور حضور دارند و پرونده این رقابت ها ۱۷ مرداد ماه بسته خواهد شد. در همین رابطه با نایب رییس بانوان فدراسیون سرکار خانم دکتر الهام سلوکی گفت و گویی انجام داده ایم که باهم مرور خواهیم کرد.

توضیح مختصری از مسابقات شرح میدهید؟
دومین دوره از مسابقات امید بانوان کشور به میزبانی شهر سنندج با حضور ۱۷ تیم در غالب ۳گروه ۴تیمی و یک گروه ۵ تیمی از تاریخ ۱۲ مردادماه آغاز شده است.
میزبانی مسابقات به چه صورت است؟
جای خرسندی و خوشحالی دارد که استان کردستان شهرستان سنندج میزبانی را به عهده دارند و قشنگی کار در این است که نیروهای جوان و مستعد استان پای کار اومدند. ما انگیزه و استعدادهای جدیدی در این استان پیدا کردیم و این افراد از هفته پیش اقدامات موثری رو انجام دادند و شرایط خوبی را برای میزبانی سامان دهی کردند.
امروز صبح هم با نایب رئیس بانوان سنندج خانم امانی از خوابگاه ها دیدن کردیم بعضی موارد رو صحبت کردیم و مرتفع شد.
شرایط دوتا سالن رو هم با نایب رییس بانوان خانم امانی و دبیر اجراییشون آقای رحیمی بازدید کردیم. امیدوارم در افتتاحیه که امروز ساعت ۱۸ برگزار میشواد بتوانیم استقبال خوبی از مردم کردستان داشته باشیم.
وضعیت کلی مسابقات به چه صورت است؟
تیم ها با تمام توانشون حضور پیدا کردن. من امروز ۲ بازی رو دیدم که بسیار بازی های پایاپای و نزدیکی بودند. به نظرم مسابقات خروجی بسیار خوبی خواهد داشت به علت اینکه اکثر تیم ها ۱ یا ۲بازیکن لیگ برتری در اختیار دارند که جای خوشحالی دارد که این مسابقات با حضور بازیکنان ارزندمون در لیگ برتر در حال برگزاریست.
ما مربیان جوان و با انگیزه ای رو بالا سر تیم ها میبینیم. این مربیان نشان از آینده خیلی رو به رشد هندبال بانوان خواهند داشت.
سطح مسابقات به چه صورت است؟
سطح مسابقات از نظر کیفی بالاست و آنچه که مشخص است از ماه پیش برای این دوره از مسابقات تمرینات خودشان را شروع کرده بودند که به سطح آمادگی مناسبی برسند‌.
بخش داوری این مسابقات به چه صورت است؟
در حوزه داوری در بخش فنی از حضور افراد ارزشمند همچون خانوم مقبول، نماینده فدراسیون سرکار خانوم حاجیان و در حوزه فنی داوری از سرکار خانون تهرانی استفاده میکنیم.
شش کوبل داوری در این دوره حضور دارند که سال گذشته در لیگ دسته یک، رقابت های دانشگاهی و امیدهای کشور و لیگ برتر قضاوت کردند.
در آخر:
جای خوشحالی دارد که آقای عربی با ورود به این قضیه اتفاقات خوبی رو در سطح این شهرستان در بخش بانوان رقم زدند. جا دارد که از آقای عربی که در حوزه بانوان ورود کردند و با مهیا کردن شرایط حضور بانوان در این شهرستان قطعا قدم بسیار مهمی برای هندبال بانوان برداشته اند تشکر کنیم.

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک