المپیک ۲۰۲۴ پیش روی منتخبین استعداد های برتر
دومین دوره رقابت های المپیاد استعدادهای برتر دختران از ۲۹ مرداد در حال برگزاریست.
تاريخ : پنجم شهريور 1398 ساعت 06:50   کد : 318734
 دومین دوره رقابت های المپیاد استعدادهای برتر دختران از ۲۹ مرداد در حال برگزاریست. به گزارش روابط عمومی فدراسیون در این خصوص با نایب رئیس بانوان دکتر الهام سلوکی گفت و گویی انجام دادیم ک باهم مرور میکنیم:
توضیح کلی راجب مسابقات و مفهموم کلی رقابت های المپیاد استعداد های برتر میدهید؟
ضمن تبریک ایاد گذشته قربان و غدیر و تبریک هفته دولت به همه عزیزان خیلی خوشحالیم که دومین دوره رقابت های المپیاد استعدادهای برتر با حضور۳۱تیم از سراسر کشور به میزبانی شهر یزد درحال برگزاری است.
اتفاقی ارزشمند و بزرگ رخ داده است،از آنجایی که جامعه ی ما درحال حاضر نیاز به شورونشاط دارد این دست اتفاقات را باید به فال نیک گرفت.این مسابقات باهدف ورزش در سطوح پایه و استعدادیابی بنا به تفکر عالی مقام وزارت درحال برگزاری است.مسابقات استعدادهای برتر علاوه برایجاد شورو نشاط باعث اتحاد اقوام هم خواهد شد و یک پشتوانه برای تیم های ملی ما را رقم میزند.این اتفاق ارزنده ای است و همه ی فدراسیون ها در این امر کوشا خواهند شد.
دد ارتباط با داوری و قضاوت های فدراسیون چه رویکردی دارد؟
فدراسیون هندبال بر این باور است که از نیروهای جوان که به تازگی وارد عرصه شده اند باید به نحو احسنت در جاهای مناسب وشایسته ای که هست استفاده شود.در این دوره از بازی ها ما چهار ناظر ارزندمون سرکار خانم ها امیری،دستجردی،کریمی و جوانبخت و ده کوبل داوری، ترکیبی از باتجربه ها و جوان ها را دعوت کردیم. از این پس فدراسیون تصمیم دارد که تمامی داورانی که به هر مسابقاتی دعوت میشوند باید تست های آمادگی جسمانی و تئوری را در ابتدای مسابقات بدهند و اگر واجد شرایط باشند از لحاظ علمی و عملی در شرایط خوبی باشند تا پایان رقابت در خدمتشان خواهیم بود و اگر شرایط ایده آلی که توقع داریم برای آن دوره را نداشته باشند ازشون درخواست میکنیم در دوره های بعدی با آماگی بیشتری حضور پیدا کنند که بتوانیم ازشون استفاده کنیم.
سطح مسابقات را چطور دیدید؟
• این دوره از مسابقات دومین دوره از مسابقت بوده به نسب دوره پیش شرایط کیفی بازی ها بالاتر رفته مربیان ما نسبت به برگزاری مسابقات آگاهی بیشتری داشتند و از ابتدای سال برای این مسابقات برنامه ریزی کردند و بازیکنانشان را برای این زمان اماده کردند. باید یک تشکر ویژه کنم از دوستانمان در کمیته آموزش و مربیان که طی یک سال اخیر دوره های متعدد مربیگری،دانش افزایی و سمپوزیوم هایی را برگزار کردند.به واقع بازی هارا که نگاه میکنیم هربیننده ای متوجه میشود بازیکنانمان یک تغیر مشهودی داشته اند که همه و همه به دلیل آموزش هایی است که طی یک سال اخیر برای مربیان گذاشته شده به واسطه مربیان داخلی و مربیان خارجی که داشتیم، این عزیزان سطح آگاهیشان بالا رفته و به نسبت سطح بازی بازیکنانمان نیز بهتر شده.
هدف از برگزاری مسابقات المپیاد استعداد های برتر چیست؟
مسابقات استعدادهای برتر اهداف متعددی داشته که یکی از مهم ترین و بارز ترین هدف ها مسابقات استعدادهای برتر انتخاب برترین استعدادهای کشور است. خود وزارت ورزش برنامه های متعددی برای برترین های هر رشته دارد.در ماه گذشته اولین اردوی بورسیه های ورزشی کشور درشهر تهران برگزار شد که سه دوره دیگر از این اردو ها برای استعدادهای برتر سال گذشته تا پایان سال خواهند داشت.این بازیکنانی هم که در این دوره از مسابقات درحال حاضر مشغول رقابت هستند برترین های آنها به وزارت ورزش معرفی خواهند شد و همچون دوره قبلی وزارت برای آنها برنامه های متعددی دارد.فدراسیون هندبال براین باور است که این دوره از مسابقات جزو بهترین مسابقات خواهد بود به دلیل اینکه ما پشتوانه سازی خوبی با انتخاب برترین بازیکنان در این دوره خواهیم داشت.
کلام آخر:
این بازیکنان پشوانه ی هندبال بانوان کشو در المپیک ۲۰۲۴پاریس خواهند بود و مامیتوانیم برای تیم های ملی نوجوانان و جوانان سال های آیندمون با انتخاب این بازیکنان به خوبی برنامه ریزی کنیم.

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک