رئیس هیات هندبال سیستان و بلوچستان: رفع محرومیت تیم ملی نوجوانان چالش پیش روی تیم های پایه را از بین برد / برای اولین بار لیگ استانی را برگزار می کنیم+صوت
منصور نیک پناه رئیس هیات هندبال سیستان و بلوچستان گفت: برای اولین بار آذر ماه امسال لیگ استانی را شروع می کنیم که تاکنون چنین اتفاقی در سطح استان نیافته است.
تاريخ : شانزدهم آبان 1395 ساعت 15:10   کد : 96111
{گوش کنید} منصور نیک پناه رئیس هیات هندبال سیستان و بلوچستان گفت:  برای اولین بار آذر ماه امسال لیگ استانی را شروع می کنیم که تاکنون چنین اتفاقی در سطح استان نیافته است.

منصور نیک پناه رئیس هیات هندبال سیستان و بلوچستان درخصوص رفع محرومیت تیم ملی نوجوانان گفت: اگر این محرومیت اتقاق می افتاد، ما در بحث پایه سازی هندبال دچار چالش شدیدی می شدیم و در پایه با نوعی بی انگیزگی روبرو می شدیم و حامیان این بخش با یاس روبرو می شدند. مطمئناً یک نسل خوب هندبال را از دست می دادیم که خوشبختانه با تلاش های مسئولین این امر منتفی شد.
نیک پناه برای توسعه و پیشرفت هندبال تاکید کرد: کار در بخش پایه یکی از قسمت های مهم است که باید تداوم پیدا کند و با شدت بیشتری انجام شود. جدا از این نیاز است که در بخش آموزش و ارتباط با مسائل هندبال روز دنیا هم در بخش داوری و هم مربیگری  بیشتر حرکت پویایی نشان دهیم، بویژه در قسمت علم بدنسازی هندبال که یک علم تخصصی است و نیاز به برگزاری کلاس و دعوت مدرسین دارد. بخشی دیگر اینکه بعضی از استانها با توجه به فیزیکی مردم منطقه خود برای هندبال شرایط مناسب تری دارد و بنظر می رسد که فدراسیون در این بخش برنامه های خاصی را باید پیاده کند، مثلا در سیستان و بلوچستان بخش زنان می تواند تیم ملی را حمایت کند به شرطی که فدراسیون به این مناطق هندبال خیز ورود کند.
رئیس هیات هندبال استان سیستان و بلوچستان درخصوص برنامه های هیات استان گفت: بخشی از برنامه ها که در حوزه پایه بود را پیاده کردیم و در تمام مسابقات منطقه در رده های سنی دختران و پسران شرکت داشتیم که در بخش دختران قهرمانی بدست آوردیم به دور نهایی کشور صعود کردیم. برای اولین بار آذر ماه امسال لیگ استانی را شروع می کنیم که تاکنون چنین اتفاقی در سطح استان نیافته است.
در بخش آموزش هم برنامه آموزش مربیگری و داوری را طبق روال قبل انجام می دهیم.


نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک