اکبری: استکی استعداد هندبالیست ایرانی را به رخ اروپا کشید
سرپرست فدراسیون هندبال با تبریک به جامعه هندبال ایران گفت: انتخاب سجاد استکی به عنوان پدیده هندبال اروپا یک اتفاق مهم و بزرگ برای ورزش ایران است و بنده به عنوان عضوی از خانواده بزرگ ورزش این انتخاب را تبریک و شادباش می گویم.
تاريخ : هجدهم دی 1395 ساعت 12:24   کد : 96222
 سرپرست فدراسیون هندبال با تبریک به جامعه هندبال ایران گفت: انتخاب سجاد استکی به عنوان پدیده هندبال اروپا یک اتفاق مهم و بزرگ برای ورزش ایران است و بنده به عنوان عضوی از خانواده بزرگ ورزش این انتخاب را تبریک و شادباش می گویم.
 
عباسعلی اکبری پس از انتخاب سجاد استکی که در تیم دیناموبخارست رومانی بازی می کند به عنوان پدیده هندبال لیگ قهرمانان اروپا افزود: مایه مباهات است که ملی پوش هندبال ایران توانسته با درخشش کم نظیرش در میان بهترین های هندبال اروپا و جهان عنوان پدیده سال 2016 قاره سبز را به خود اختصاص دهد.
 
سرپرست فدراسیون هندبال ادامه داد: سیاست ما از ابتدا حمایت از لژیونرها به عنوان سفیران هندبال ایران در خارج از کشور بوده و هست و سعی کردیم همکاری لازم را با این بازیکنان شایسته داشته باشیم و حتی از ابتدا که اسم سجاد استکی جزو 7 کاندیدای برتر اعلام شد حمایت های خود را از وی افزایش دادیم و بهترین خبر در سالروز خجسته میلاد حضرت امام حسن عسگری امام یازدهم شیعیان انتخاب سجاد هندبال ایران به عنوان پدیده لیگ قهرمانان اروپا بود که حلاوت و شیرینی آن را دو برابر کرد.
 
اکبری افزود: سجاد استکی کاری کرد که نگاه هندبال اروپا و جهان نسبت به هندبال ایران تغییر کند  و بنده ضمن تبریک به این هندبالیست ارزنده و خانواده محترمش به جامعه ورزش بخصوص وزیر محترم ورزش و جوانان و معاونین ایشان، رئیس و هیات اجرایی کمیته ملی المپیک و خانواده هندبال تبریک خالصانه عرض می کنم.
سرپرست فدراسیون هندبال گفت: سایر لژیونرهای ایرانی نیز در اروپا  حضوری موثر و پررنگ دارند و این امر بیانگر استعداد و توانمندی بالای هندبال ایران است و انشالله با این توانمندی هایی که ملی پوشان کشورمان دارند هندبال ایران باردیگر بتواند به آنچه که استحقاق و شایستگی اش را دارد در آسیا دست یابد. تمام تلاش من این است که امانت را به درستی تحویل رئیس آینده فدراسیون بدهم.
 
اکبری در پایان اضافه کرد: تا جایی که من خاطر دارم هیچ ایرانی تاکنون در سایر رشته های ورزشی نتوانسته افتخاری که سجاد استکی کسب کرد را بدست آورد و از این بابت هندبال اولین رشته ای است که ملی پوشانش در اروپا به عنوان مهمی دست پیدا می کنند.
 

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک