اینستاگرام فدراسیون هندبال
تویتر فدراسیون هندبال   سایت قدیم فدراسیون هندبال
پاکدل: باید از سال ها قبل برای این رده سنی برنامه ریزی بهتری انجام می دادیم/ بی ثباتی مدیریت بیشترین ضربه را به هندبال زد
تاريخ : چهارم بهمن 1399 ساعت 15:04   کد : 470561

رئیس فدراسیون هندبال در سفر اخیر خود به قم پس از تماشای مسابقات لیگ جوانان در جلسه ای با مسئولان تیم های شرکت کننده دیدار و گفتگو کرد.

IRIHF:
دکتر پاکدل، رئیس فدراسیون هندبال روز گذشته جهت بازدید از مسابقات جوانان و دسته جات کشور راهی قم شد. در این سفر که سرتیب حسن پور و حمیدرضا عزتی، نایب رئیس و دبیرکل فدراسیون هم حضور داشتند، مسئولان فدراسیون ابتدا در خانه برادران شهید و جانباز کارکوب زاده حضور یافتند و سپس به دیدار آیت الله بهشتی پور رفتند و پس از آن با حضور در سالن مسابقات به تماشای بازی های جوانان هندبال کشورمان پرداختند.
پس از تماشای مسابقات دیروز، رئیس فدراسیون هندبال در جلسه ای با حضور مسئولین 21 تیم شرکت کننده و کادر اجرایی این رقابت ها بابت تلاش برای حضور در این مسابقات در شرایط سخت کرونایی که نشان از اهمیت و ارج نهادن به پویایی هندبال است، قدردانی کرد و اظهار داشت: براساس گزارش هایی که داشتیم، نگران وضعیت رده سنی جوانان بودیم و لازم دانستم که از نزدیک در جریان شرایط موجود قرار بگیرم. چند بازی که مشاهده کردم، توقع ام از لحاظ سطح فنی را برآورده نکرد و توقع داشتم سطح این رقابت ها بالاتر باشد. البته باید به این نکته توجه کنیم که این جوانان، نونهالان سال های قبل هستند و ما باید از سال های قبل به فکر می بودیم و برای ارتقای سطح بازی آنها برنامه ریزی می کردیم اما متاسفانه بی ثباتی مدیریتی و اینکه پیامد این مساله عدم اجرای کامل برنامه های فدراسیون بوده به هندبال ما آسیب رساند. البته نباید از نقش دو مقوله مهم آموزش و استعدادیابی صحیح و اصولی و از همه مهمتر همراهی آموزش و پرورش در این مقوله غافل شویم. چرا که ما طی سال های اخیر یک نسل از مربیان بسیار خوب هندبالی که در آموزش و پرورش فعال بودند را از دست دادیم و جایگزینی برای آنها نیامد.
رئیس فدراسیون هندبال در ادامه با اشاره به تفاهم نامه با آموزش و پرورش افزود: این تفاهم نامه مسیر ما را هموار خواهد کرد. مشروط به اینکه همه به دنبال پیاده و عملیاتی کردن آن باشیم و در این راه شما باید دنبال اجرایی کردن آن در استان های خود باشید و کمیته های استعدادیابی و دانش آموزی فدراسیون هم باید این امر را مجدانه پیگیری کنند.

پاکدل گفت: بالا نبودن سطح کیفی این بازی ها نشان می دهد که باید در پشتوانه سازی جدی تر عمل کنیم. ضمن اینکه نباید این نسل را رها کنیم، باید دنبال بهبود سطح کیفی آنها باشیم. همچنین باید در سایر رده های پایه با جدیت و برنامه ریزی دقیق تر پیش برویم.

وی با تشکر از زحمات مربیان و مسئولین تیم ها افزود: آینده هندبال کشور بدست شما رقم خواهد خورد و از همه شما عزیزان به عنوان بازوان پرتوان فدراسیون می خواهم که روز به روز به دانش خود اضافه کنید و در مسیر سازندگی هندبال به ما کمک کنید. در بحث آموزش و نیازهای شما هم هر درخواستی داشتید، من و فدراسیون اجابت خواهیم کرد.

وی در پایان افزود: همه باید از تیم های ملی جوانان و نوجوانان کشورمان حمایت کنیم تا ان شاءلله بزودی در تمامی رده های پایه پیشرفت و توسعه خوبی داشته باشیم و بتوانیم برای سال های آینده تیم ملی هندبال بزرگسالان خوبی را تربیت و آماده کنیم تا در میادین بین المللی به خوبی برای نام و پرچم ایران افتخارآفرینی کنند.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه  از سوی فدراسیون هندبال به کلیه تیم های حاضر در این مسابقات حدود 200 توپ هندبال اهدا شد.


 

نهادها
سازمان‌های هندبال
 
حامیان مالی
وزارت ورزش و جوانان    فدراسیون بین المللی هندبال     با ارسال عدد 5 به 3064 به
سامانه هواداری فدراسیون هندبال بپیوندید.
کمیته ملی المپیک ایران     فدراسیون هندبال آسیا      
  آکادمی ملی المپیک     فدراسیون هندبال اروپا      
  کمیته ملی پارالمپیک